20 Ekim 2014 Pazartesi

MELEK KANADI YAPIMI

Uzun bir ara oldu yazmayalı ama gerçekten çok yoğundum. En sevdiğim insanlardan biri olan ablacığımın kızının doğum günü hazırlıklarıyla uğraşıyordum. Yaptıklarımı sizlerle de paylaşacağım Öncelikle bugün doğum günü kızımız Ecrin için yaptığım melek kanadından bahsedeceğim.
 
Malzemeler
Mukavva
Zımba
Makas
Beyaz lastik
Beyaz kumaş
Dantel kumaş
Uzun Tüy kumaş
Sıcak silikon
 
 
Öncelikle mukavvamıza melek kanadı çiziyoruz. Ben ince mukavva kullandım.
 
Ben kanadı keserken belirli bir ölçü kullanmadım gözkararı kestim. Sonra kanadı kollara takabilmek için lastik delikleri deldim.
 
Lastikleri o deliklerden geçirdim düğümü de kanadın görünecek yerine getirdimki kumaşlarla kapatabileyim. Düğümü sıkıca attıktan sonra fazla kalan parçayı kestim.
 
 
 
 Daha sonra beyaz kumaştan yaklaşık 6cm*9cm parçalar keserek kanadın en uç kısmından şekildeki gibi büzüştürerek zımbaladım. Bu kesilen parçaları kanadın geniş kısımlarında daha uzun tuttum.
 
 
 
Kanadın geniş kısımlarında kumaşı bu boylarda kestim. Kumaşı kanada zımbalama işlemi anca kenarlarda yapabildim ortalara zımba kısa geldiği için  zımbalama yapamadım o kısımları sıcak silikonla yapıştırdım.
 
 
Bütün kanadı beyaz kumaşla kapladıktan sonra aralara da dantel parçaları ekledim.
Daha sonra hem güzel bir görüntü versin hem de zımbaları kapatsın diye kanadın köşelerine tüylü uzun parçayı sıcak silikonla yapıştırdım.
 
 
Sonuç bu;

Ayrıca benim küçük meleğime de kanat çok ama çok yakıştı :)
 
 
Umarım beğenmişsinizdir diğer postlarımda da doğum gününden bahsedeceğim....
Sevgilerrr :)
 
 
 

 
 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder